Automobilių pramonė

Lietuvos automobilių pramonė dar tik formuojasi, tačiau šalyje veikiančios užsienio kapitalo bendrovės jau gamina ir tiekia produkciją didžiausiems pasaulio automobilių gamintojams. Pavyzdžiui, Marijampolėje įsikūrusi „CIE LT Forge“ gamina alkūninius velenus „Volkswagen“ ir „Audi“ automobiliams, o Panevėžyje veikiančios „Schmitz Cargobull“ pagaminti izoterminiai kėbulai, priekabos ir puspriekabės eksportuojamos į Skandinavijos ir Vakarų Europos šalis.

Orlaivių techninė priežiūra ir remontas

Lietuvos orlaivių techninės priežiūros ir remonto sektorius yra didžiausias Baltijos šalyse. Šioje pramonės šakoje šiuo metu dirba 1200 specialistų, tačiau dabartiniai sektoriaus dalyviai, tokie kaip „Ryanair“ orlaivių techninę priežiūrą ir remontą vykdanti KAMS, nuolat plečiasi. Šiuo metu Lietuvoje vykdomi orlaivių korpuso priežiūros ir remonto darbai, tačiau įmonės svarsto plėsti teikiamų paslaugų spektrą.

Elektronikos komponentų gamyba

Elektronikos pramonė Lietuvoje turi seną istoriją, tačiau šalyje besikuriantys užsienio investuotojai suteikia galimybę darbuotojams prisiliesti prie šiuolaikinio pasaulio poreikius tenkinančių elektronikos produktų gamybos. Pavyzdžiui, „Littelfuse“ gaminami elektronikos komponentai naudojami daugelio automobilių gamyboje, o „Kitron“ pagaminta savaeigių žoliapjovių elektronika bus montuojama į „Husqvarna“ produkciją.

Biotechnologijos

Lietuvos gyvybės mokslų pramonė per pastaruosius du dešimtmečius sparčiai išaugo ir šiuo metu laikoma viena pažangiausių Vidurio ir Rytų Europoje, o 70 proc. visos produkcijos šalies gyvybės mokslų pramonė eksportuoja. Šalies biotechnologijų lyderiai „Thermo Fisher Scientific“, „TEVA“ ir „Biotechpharma“ šalies biotechnologijų talentus Lietuvoje skatina prisidėti prie globalaus šio sektoriaus vystymosi.