Žaidimų pramonė

Derindama specialistų technologinius įgūdžius ir kūrybiškumą Lietuvos žaidimų kūrimo pramonė per pastaruosius 5–7 metus labai išaugo. Pripažintos įmonės, tokios kaip „Nordcurrent“, „Unity“, „Game Insight“ ir „Charlie Oscar“, plečia savo mokslinių tyrimų ir plėtros padalinių skaičių Lietuvoje, o ambicingos naujos komandos telkiamos įvairiausiose srityse. Pavyzdžiui, Baltarusijos bendrovė „Game Show“ Vilniuje įkūrė vieną iš dviejų kompiuterinių žaidimų televizijų pasaulyje.

Programinės įrangos kūrimas

Programinės įrangos kūrimo sektorius Lietuvoje jau susiformavęs ir teikia paslaugas stambiems viešojo ir privačiojo sektoriaus klientams Baltijos šalyse, Skandinavijoje, o pastaruoju metu ir Vidurio Rytuose. Lietuvoje savo padalinius įkūrusios tokios bendrovės kaip „Affecto“, „Tieto“, „Atea“ ir „Visma“ atlieka svarbų vaidmenį savo įmonių vertės grandinėse ir kuria užsakovams sudėtingiausius informacinių technologijų sprendimus.

Produktų vystymas

Pažangiausi pasaulio technologijų startuoliai Lietuvą pasirinko vieta, kurioje vystomi jų produktai. Tokios pasaulinio garso bendrovės kaip „Uber“, „Wix.com“, „Adform“ ir „Trustpilot” suteikia perspektyvą šalies talentams vystyti platformas ir jų funkcijas, kuriomis naudojasi dešimtys tūkstančių vartotojų visame pasaulyje. Dėl šios priežasties tarptautinių įmonių vadovai Lietuvą ima vadinti „Mažuoju Silicio slėniu“.