Gyvenimas Lietuvoje

Moderniuose, kompaktiškuose ir žaliuose Lietuvos miestuose rasite puikią gyvenimo kokybę. Čia beveik nepajusite transporto spūsčių, o išvystytas viešasis transportas ir naujausios technologijos leis visur patogiai judėti . Todėl čia galėsite daugiau laiko skirti tam, kas svarbu jums, – šeimai, sau, draugams ar kam tik patinka.

Šiuolaikiška sostinė, atgijęs ir nuolat besikeičiantis Kaunas bei kasdien jūros glostoma Klaipėda – kiekvienas mūsų didmiestis vis kitoks. Sužinoti daugiau apie gyvenimo kiekviename iš jų pranašumus galite čia: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, o naudingą praktinę informaciją grįždami rasite renkuosilietuva.lt.

Būtini žingsniai sklandžiam startui
Būstas
Švietimas
Sveikatos apsauga
Patogi kasdienybė
Laisvalaikis

Privalomasis sveikatos draudimas (PSD)

Sugrįžus iš užsienio, reikės deklaruoti gyvenamąją vietą ir atnaujinti sveikatos draudimą. Tai padaryti paprasta prisijungus prie elektroninių valdžios vartų portalo arba nuvykus į artimiausią seniūniją.

Daugiau informacijos

Mokesčiai

Atlyginimo ir mokesčių skaičiuoklė

Dirbant Lietuvoje, mokamas gyventojų pajamų mokestis ir socialinio draudimo įmokos. Visą tai administruoja darbdavys. Jo mokamus mokesčius nuo atlyginimo ir visą darbo vietos kainą galite apskaičiuoti čia.

Metinės pajamų deklaracijos pildymas

Užpildę metinę pajamų deklaraciją, vasarą galėsite susigrąžinti dalį sumokėtų mokesčių. Daugiau informacijos rasite čia

Daugiau informacijos

Sodra

Norėdami gauti socialines išmokas, LR gyventojai per pastaruosius 24 mėn. privalo būti sukaupę 12 mėn. draudimo stažą Lietuvoje. Jei grįžtate į Lietuvą iš ES, EEE šalių, Ukrainos ar Baltarusijos, tačiau darbo vietoje Lietuvoje neišdirbote visų 12 mėn., bus sumuojamas užsienyje įgytas stažas.

Be to, dabar Lietuvoje vienos palankiausių sąlygų Europoje planuoti šeimą. Jei abu tėvai grįžta dirbti, o seneliai yra draudžiami socialiniu draudimu, jie gali imti vaiko priežiūros atostogas. Jums ar seneliams išėjus vaiko priežiūros atostogų, darbo vieta bus saugoma net iki 3 metų.

Plačiau apie tai pasidomėti galite čia.