Gyvenimas Lietuvoje

Darbas Lietuvoje - WorkInLithuania.lt

PSD

Sugrįžus iš užsienio, reikės deklaruoti gyvenamąją vietą ir atnaujinti sveikatos draudimą. Tai padaryti paprasta prisijungus prie elektroninių valdžios vartų portalo arba nuvykus į artimiausią seniūniją.

Mokesčiai

Atlyginimo ir mokesčių skaičiuoklė

Dirbant Lietuvoje, mokamas gyventojų pajamų mokestis ir socialinio draudimo įmokos. Visą tai administruoja darbdavys. Jo mokamus mokesčius nuo atlyginimo ir visą darbo vietos kainą galite apskaičiuoti čia.

Metinės pajamų deklaracijos pildymas

Užpildę metinę pajamų deklaraciją, vasarą galėsite susigrąžinti dalį sumokėtų mokesčių. Daugiau informacijos rasite čia

Sodra

Norėdamas gauti socialines išmokas, LR gyventojas privalo būti sukaupęs 12 mėn. draudimo stažą Lietuvoje per pastaruosius 24 mėnesius. Jeigu grįžtate į Lietuvą iš ES, EEE šalių, Ukrainos arba Baltarusijos, tačiau darbo vietoje Lietuvoje neišdirbote visų 12 mėnesių, bus sumuojamas užsienyje įgytas stažas.

Darbas Lietuvoje - WorkInLithuania.lt

Būsto nuomos ir pardavimo kainos Lietuvoje žymiai mažesnės nei kituose Europos miestuose. Tad ir svajonių būstas – lengviau pasiekiamas. Čia iš tiesų galite gyventi, kur labiausiai trokštate – visad gyvame sostinės centre, gryno oro kupiname užmiestyje, o galbūt ant jūros kranto.

Darbas Lietuvoje - WorkInLithuania.lt

Ikimokyklinis ugdymas

Kokybiškas ir lanksčias, įvairius poreikius atitinkančias vaikų priežiūros paslaugas Lietuvoje rasti nesudėtinga. Tėveliai gali rinktis iš daugybės privačių ir valstybinių įvairiakalbių darželių.

Valstybiniai darželiai

Užregistruoti vaiką į valstybinį darželį galite internetu arba savivaldybėje. Darželių kainos vidutiniškai siekia apie 60 EUR per mėnesį. Daugiau informacijos apie priėmimo tvarką ir registraciją į darželius rasite čia:

Darbas Lietuvoje - WorkInLithuania.lt

Lietuvoje teikiamos kokybiškos valstybinės ir privačios sveikatos apsaugos paslaugos. Pastarosios visoje Europoje garsėja puikia kokybe.

Privačios sveikatos priežiūros paslaugos

Jei teikiate pirmenybę privačioms paslaugoms, Lietuvoje gausu pasirinkimų. Šalyje veikia nemažai privačių gydymo įstaigų, kuriose dirba puikūs specialistai, tad teliks išsirinkti labiausiai patinkančius.
Daugiau informacijos apie privačias medicinos įstaigas rasite čia.

Informacijos apie odontologų paslaugas ieškokite čia.

Darbas Lietuvoje - WorkInLithuania.lt

Sklandus kasdienių reikalų tvarkymas gerina gyvenimo kokybę. Dėl įvairių sprendimų Lietuvoje svarbius dalykus įveiksite nejučia, todėl galėsite daugiau laiko skirti sau ir artimiesiems.

Bankai

Daugybė finansinių reikalų sutvarkomi lanksčiai ir operatyviai. Lietuvoje komercinių bankų padaliniai dažniausiai įsikūrę didžiuosiuose prekybos centruose bei teikia internetinės bankininkystės paslaugas ir pagalbą telefonu, todėl išspręsti svarbius klausimus galėsite jums patogiu metu.

Banko sąskaitos atidarymas

Banko sąskaitos atidarymas Lietuvos Respublikos rezidentams yra nemokamas. Jums viso labo reikės paso ir, jei aktualu, leidimo gyventi Lietuvoje.

Mokėjimo kortelės išdavimas

Mokėjimo kortelė pagaminama vidutiniškai per 5 darbo dienas. Naują kortelę galite gauti į namus paštu arba atsiimti pasirinktame banko skyriuje.
Daugiau informacijos apie bankų veiklą Lietuvoje ieškokite čia.

Komunaliniai mokesčiai

Su buitimi susijusiems įsipareigojimams atlikti nereikės daug laiko ir pastangų. Pavyzdžiui, komunalinius mokesčius galėsite greitai ir patogiai sumokėti internetu.

Darbas Lietuvoje - WorkInLithuania.lt

Lietuvoje savo laisvą laiką galėsite leisti taip, kaip labiausiai mėgstate, ir atrasite dar daugiau smagių veiklų. SPA malonumai ar ekstremalus vandens sportas, kino ir muzikos festivaliai, konferencijos, šokių pamokos, kulinariniai kursai ir aibė kitų įdomybių neleis nuobodžiauti.

Sportas ir laisvalaikis gryname ore

Jei mėgstate aktyvų gyvenimo būdą, Lietuvoje visus metus rasite pramogų. Šiltuoju sezonu mūsų gamta idealiai tinka žygiams pėsčiomis ir dviračiais, vandens sportui. Kad ir kur gyventumėte, ežerą pasieksite per pusvalandį, o nuo sostinės iki aitvaruotojų džiaugsmo – pajūrio – nukeliausite vos per 3 valandas. Žiemos sezonas – puikus metas slidinėti ir užsiimti snieglenčių sportu. Pasiilgę sniego vasarą, galėsite išbandyti visus metus veikiančią Druskininkų „Snow areną“.