Įkelk savo CV

Gyvenimas Lietuvoje

Modernūs, kompaktiški ir žali Lietuvos miestai žada puikią gyvenimo kokybę. Net didžiausias Europos didmiesčių siaubas – miesto spūstys – čia beveik nejuntamos. Išvystyta viešojo transporto infrastruktūra ir naujausios technologijos leidžia laisvai judėti miestuose ir tarp jų. Vadinasi, jums priklausys daugiau laiko, kurį galėsite skirti tam, kas jums svarbu – šeimai, sau, draugams ar kultūriniam gyvenimui.

Stilingų žmonių pilna sostinė, jai nenusileidžiantis Kaunas ar kasdien lydintis jūros kvapas. Kiekvienas mūsų didmiestis vis kitoks. Sužinoti daugiau apie gyvenimo kiekviename iš jų pranašumus galite čia: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, o naudingą praktinę informaciją grįždami rasite renkuosilietuva.lt.

Būtini žingsniai sklandžiam startui
Būstas
Švietimas
Sveikatos apsauga
Patogi kasdienybė
Laisvalaikis

Privalomasis sveikatos draudimas (PSD)

Sugrįžus iš užsienio, reikės deklaruoti gyvenamąją vietą ir atnaujinti sveikatos draudimą. Tai padaryti paprasta prisijungus prie elektroninių valdžios vartų portalo arba nuvykus į artimiausią seniūniją.

Daugiau informacijos

Mokesčiai

Atlyginimo ir mokesčių skaičiuoklė

Dirbant Lietuvoje, mokamas gyventojų pajamų mokestis ir socialinio draudimo įmokos. Visą tai administruoja darbdavys. Jo mokamus mokesčius nuo atlyginimo ir visą darbo vietos kainą galite apskaičiuoti čia.

Metinės pajamų deklaracijos pildymas

Užpildę metinę pajamų deklaraciją, vasarą galėsite susigrąžinti dalį sumokėtų mokesčių. Daugiau informacijos rasite čia

Daugiau informacijos

Sodra

Norėdamas gauti socialines išmokas, LR gyventojas privalo būti sukaupęs 12 mėn. draudimo stažą Lietuvoje per pastaruosius 24 mėnesius. Jeigu grįžtate į Lietuvą iš ES, EEE šalių, Ukrainos arba Baltarusijos, tačiau darbo vietoje Lietuvoje neišdirbote visų 12 mėnesių, bus sumuojamas užsienyje įgytas stažas.

Daugiau informacijos