Grįžti atgal

AL-KO mokslinių tyrimų ir plėtros padalinys Kaune sėkmingai vykdo veiklą

Naujienos 2018-09-25

Nuo šių metų vasario mėnesio AL-KO VT (angl. Vehicle Technology – transporto technologijos) įsteigė naują skyrių Kaune. UAB „AL-KO Technology Lithuania“ specializuojasi elektronikos įrenginių ir produktų, skirtų AL-KO VT, projektavime. Padalinyje taip pat yra vykdomas baigtinių elementų skaičiavimas, padedantis mechanikos inžinierių komandai, esančiai Kotz’e (Vokietija).

Šiuo metu Kaune esančią komandą sudaro šeši žmonės: du įterptinių sistemų programinės įrangos inžinieriai, elektronikos įrangos projektavimo inžinierius, mechanikos inžinierius, atliekantis baigtinių elementų analizę ir skaičiavimus, projektų planavimo vadovas bei padalinio vadovas

Įmonės padalinys yra įsikūręs Kauno Laisvojoje Ekonominėje Zonoje esančiame multifunkciniame (daugiaaukščiame) biurų pastato ketvirtajame aukšte. Ši vieta yra skirta naujiems verslams ir tarptautiniams investuotojams pradėti arba plėsti savo veiklą palengvintomis sąlygomis, t.y. taikant sumažintus mokesčius. UAB „AL-KO Technology Lithuania“ patalpose yra paruošta darbo vietų dešimčiai žmonių.

Taip pat, verta paminėti, jog Kauno padalinys yra aprūpintas modernia įranga, reikalinga vystyti bei testuoti elektronikos komponentus ir įrenginius. Įrangą sudaro spektro analizatoriai, osciloskopai, litavimo stotelės ir t.t.

UAB „AL-KO Technology Lithuania“ palaiko glaudų ryšį su Kauno technologijos universitetu, ypatingai su elektronikos fakultetu. Šiuo metu yra pradėti keli bendri projektai su universitetu, todėl AL-KO VT gali pasinaudoti geriausių, vieno iš pirmaujančių Lietuvos universiteto, specialistų žiniomis. Be turimų žinių, universitetas taip pat gali atlikti papildomus darbus, tokius kaip spausdinto montažo plokščių (PCB) surinkimas ar elektronikos įrangos atitikimo įvairiems standartams testus.

UAB „AL-KO Technology Lithuania“ taip pat aktyviai ieško partnerių, kurie galėtų vystyti išmaniesiems telefonams skirtą programėlę ir artimiausiu metu ruošiasi pasirašyti bendradarbiavimo sutartis.

Be to, vietinės spausdintų plokščių gamybos įmonės buvo užklaustos dėl įrangos, skirtos AL-KO VT, gamybos.

Pasirašyti projektai bei sutartys su ESFA (Europos socialino fondo agentūra), užtikrinantys naujų darbuotojų apmokymų kaštų kompensavimą.