Grįžti atgal

Lietuvai – penki tarptautiniai apdovanojimai už paslaugų centrų rinkos plėtrą

Naujienos 2019-02-04

Sausio 31 d. Varšuvoje vykusiuose Vidurio ir Rytų Europos paslaugų centrų apdovanojimuose Lietuvos atstovai laimėjo 5 prizus. Atskirose kategorijose nugalėjo ne tik šalyje įsikūrę paslaugų centrai, bet ir jų vadovai. Vilnius penktus metus iš eilės buvo apdovanotas kaip labiausiai besivystantis  paslaugų centrų miestas (Most Dynamically Developing City).

Metų naujoko (New Entrant) kategorijoje nugalėjo pernai gegužę Vilniuje atidarytas „Booking.com“ paslaugų centras.
Regiono dinamiškiausios darbovietės (Most Vibrant Workplace) kategorijoje laimėjo „Danske Bank (GSL)“.
Geriausio vadovo apdovanojimą gavo „Telia“ paslaugų centro vadovas Marius Ivanauskas.
Geriausia personalo vadove pripažinta „Western Union“ personalo vadovė Živilė Valeišienė.

Iš viso Lietuvos miestai, šalyje įsikūrę paslaugų centrai, jų vadovai ir vystomos iniciatyvos varžėsi trylikoje kategorijų. Miestų kategorijose buvo nominuoti Vilnius ir Kaunas,  įvairiose paslaugų centrų kategorijose varžėsi „Cognizant Technology Solutions“, „Booking.com“, „Danske Bank (GSL)“, „SEB“, „Telia“, „Nasdaq“, „Western Union“, „Outokumpu“, „TransUnion“, „NFQ Technologies“, „Adform Lithuania“, „Bazaarvoice“, „Centric IT Solutions Lithuania“, „NKT Lithuania“ ir „Yara International“.

Vidurio ir Rytų Europos paslaugų centrų apdovanojimai rengiami jau septintus metus iš eilės. Nepriklausomas verslo profesionalų žiuri vertina regiono miestus, paslaugų centrus ir jų vadovus už paslaugų centrų sektoriaus plėtrą. Šiais metais dvidešimt penkiose kategorijose buvo nominuota daugiau negu 100 bendrovių, vykdančių veiklą regione. Sausio 30 – 31 d. Varšuvos „Intercontinental“ viešbutyje vykęs renginys subūrė virš 300 svečių, kurie prieš apdovanojimo ceremoniją klausė pranešimų ir dalyvavo diskusijose.

Užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ duomenimis, 2018 m. šalyje veiklą vykdė virš 70 tarptautinių paslaugų centrų, kuriuose dirbo virš 17 tūkst. specialistų. Pernai metais Lietuvą pasirinko tokios pasaulinio mąsto įmonės kaip JAV kapitalo rinkų bendrovė „Moody’s“ ir viena didžiausių pasaulyje mineralinių trąšų gamintojų „Yara International“. Tuo pačiu plėtėsi ir Lietuvoje jau ne pirmus metus veikiantys paslaugų centrai.