Grįžti atgal

NKT burs daiktų interneto komandą Kaune

Naujienos 2018-11-28

Danijos NKT, viena pirmaujančių pasaulyje elektros kabelių gamintojų, ir bendrovės remiamas inovacijų centras THINKT nusprendė suvienyti savo kompetencijas Kaune, kur buria skaitmeninių projektų vystymo komandą. Naujoji komanda bendradarbiaus su THINKT centru Berlyne ir vystys naujus projektus energetikos pramonei.

„Pastaraisiais metais NKT didinant finansų komandą supratome, kad Kaunas turi didelių galimybių padėti mums įgyvendinti savo skaitmeninius projektus, ir panorome jomis pasinaudoti. Stiprus techninės pakraipos universitetas, vietos specialistų IT kompetencijos ir verslumo dvasia palengvino sprendimo burti antrąją komandą Europoje būtent čia, Kaune, priėmimą, – teigia „THINKT Digital“ generalinis Veaceslavas Driglovas.

Bendrovė ieško įterptosios programinės įrangos (angl. embedded software) inžinierių, programinės įrangos kūrėjų, projektų vadovų, UX/UI dizainerių, QA testuotojų ir sprendimų architektų, kurie norėtų prisijungti prie naujosios komandos. Ši komanda kurs naujus sprendimus tarptautinėms bendrovėms, skirdama didžiausią dėmesį energetikos pramonės ir skirtingų jos sektorių iššūkiams. Numatoma, kad naują komandą po dvejų–trejų metų sudarys apie 30 specialistų. Daugiau informacijos apie pareigybes galima rasti čia.

„Daiktų internetas yra viena iš kelių ateities industrijų, kuriose Kaunas turi milžinišką potencialą suburti stiprų klasterį. Viena vertus, Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai su šia technologija dirba ne vienerius metus ir turi ne tik mokslinių žinių, bet patirties vykdant bendrus projektus su verslu. Antra vertus, Kaune savo padalinius atidaro ir užsienio kapitalo bendrovės, atnešančios tarptautinę patirtį ir industrijos žinias. Šis derinys turėtų padėti augti ir vietos sprendimų kūrėjams“, – teigia ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

„Tikrasis daiktų interneto technologijos potencialas glūdi jos pritaikyme ne tik vartotojų, bet ir pramonės reikmėms. Kai tokie inovatyvūs kūrėjai kaip THINKT pasirenka Lietuvą, mūsų specialistai pirmieji įsisavina įvairius šios technologijos aspektus. Tai padeda mūsų šaliai likti konkurencingai ketvirtosios pramonės revoliucijos priešaušryje“, – teigia „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas.

THINKT komanda įsikurs NKT verslo paslaugų centre ant Neries kranto – naujajame verslo centre „Kauno Dokas“.

„THINKT Digital“ yra inovacijų centras, kurį remia NKT. Jis įsikūręs Berlyne ir daugiausia dirba su „verslas verslui“ (B2B) produktais ir projektais.

Apie bendrovę

NKT – kabelių rinkos pradininkė ir jau daugiau kaip 125 metus pirmauja kabelių rinkoje, įvairiais kabeliais aprūpindama statybos ir energijos paskirstymo ir kt. sritis. Ji taip pat daug dėmesio skiria augančiai jūros vėjo energijos veiklos šakai ir pasaulinių elektros tinklų plėtrai. Bendrovėje dirba daugiau kaip 3 400 darbuotojų. 2017 m. bendrovės pajamos viršijo 1 mlrd. eurų.