Grįžti atgal

Pasaulinio lygio fotonikos ir optikos sprendimų kūrėja vystys produktus Kaune

Naujienos 2018-09-14

Sparčiai augantį Lietuvos optikos ir fotonikos sektorių sustiprins nauja žaidėja – „Tonbo Imaging“, kurianti pažangias vaizdo apdorojimo sistemas. Bendrovės sprendimai taikomi skirtingose sferose – nuo gynybos iki savavaldžių automobilių. Įmonė, tarp kurios investuotojų yra „Artiman Ventures“, „WRV Capital“, „Qualcomm Ventures“ ir „Edelweiss Private Equity“, žada įkurti tyrimų ir plėtros centrą Kaune, kuriame dirbs virš 50 specialistų.

„Tonbo Imaging“ buvo įsteigta kaip į tyrimus orientuotas „Sarnoff Corporation“ ir „Stanford Research International“ padalinys, o 2008 m. tapo savarankiška įmone. Šiuo metu bendrovė skaičiuoja 170 darbuotojų, o jos produktai parduodami 25 šalyse. „Tonbo Imaging“ inžineriniai centrai veikia JAV, Singapūre ir Indijoje. Dabar šias pasaulines pajėgas dar labiau sustiprins naujasis vystymo padalinys Lietuvoje.

Įmonė taiko ir vysto pažangiausius vaizdo apdorojimo procedūras, kurios yra paremtos mašininio mokymosi principais. „Tonbo Imaging“ technologija apjungia fundamentines vaizdo gavimo procesų inovacijas ir galingus „Computer Vision“ algoritmus.

Lietuvą buvo akivaizdus pasirinkimas, turint omeny šalies, kaip optikos tyrimų ir technologijų centro, reputaciją, gabius vietos specialistus ir dinamiškai besivystančią ekonomiką.

„Tonbo Imaging“ generalinis direktorius ir įkūrėjas Arvind Lakshmikumar

Kaip aiškina „Tonbo Imaging“ generalinis direktorius ir įkūrėjas Arvind Lakshmikumar, bendrovė itin atidžiai renkasi naujas plėtros lokacijas. „Vietą savo veiklai renkamės atsižvelgdami į rinkas, kurios geriausiai tinka technologijoms vystyti ir produktui platinti, – teigia Arvind Lakshmikumar. – Lietuvą buvo akivaizdus pasirinkimas, turint omeny šalies, kaip optikos tyrimų ir technologijų centro, reputaciją, gabius vietos specialistus ir dinamiškai besivystančią ekonomiką. Lietuvos institucijų teigiamas požiūris į inovacijas padėjo įsitikinti, kad ši šalis yra tobula lokacija mums.“

„Tonbo“ įmonių grupė tikisi greito padalinio Lietuvoje augimo, ir žada investuoti apie 10 milijonų eurų į vietos verslo ekosistemos stiprinimą. Planuose yra tyrimų ir plėtros centro įsteigimas, vietos ir ES lygio tiekimo grandinės vystymas bei naujų kolegų Lietuvoje mokymas. Įmonė sieks užmegzti ilgalaikius santykius su šalies lazerių technologijų klasteriu, universitetais ir valdžios institucijomis.

„Tonbo Imaging“ vertina šalies fotonikos ir optikos specialistų lygį ir ieškos patyrusių darbuotojų iš įvairių sričių. „Viliamės per ateinančius dvejus metus priimti daugiau negu 50 specialistų, kurie turėtų didelės tiriamojo darbo patirties ir esminių techninių žinių „Computer Vision“, mašininio mokymosi, elektronikos, mechatronikos ir optoelektronikos srityse. Taip pat dairomės verslo plėtros specialistų ir kitas verslo funkcijas palaikyti gebančių darbuotojų“, – pasakoja bendrovės generalinis direktorius.

Šie specialistai padės „Tonbo Imaging“ taikyti savo ekonomiškai išteklius naudojančią metodiką ypač tikslius optikos sprendimus, taikomus žvalgyboje, infrastruktūros ir transporto saugos srityse. Šiuo metu bendrovės produktai naudojami gynybos sektoriuje įvairiose besivystančiose šalyse, savavaldžių automobilių rinkoje išsivysčiusiose šalyse ir pramonės reikmėms, kaip antai kasyboje.

Bendrovės atėjimas į šalį – papildomas pranašumas puikiai pasaulyje vertinamam Lietuvos fotonikos ir optikos sektoriui. Dinamiška, progresyviai mąstanti ir kompetentinga tokiose srityse kaip lazerinė nanofotonika ir netiesinės optikos procesai, Lietuva puikiai tiko „Tonbo Imaging“. Stažuočių programų, darbo su vyriausybėmis, universitetais ir viešojo sektoriaus gynybos organizacijomis patirtis leis „Tonbo Imaging“ suteikti daugiau varomosios jėgos šiam svarbiam sektoriui.

„Lietuvos lazerių industrijos branduolį sudaro lietuviško kapitalo bendrovės, o užsienio bendrovių vykdomi tiesioginių užsienio investicijų projektai yra retas reiškinys. Dėl to „Tonbo Imaging“ sprendimas kurtis Lietuvoje, pirmiausia, yra svarbus šio sektoriaus plėtrai. Be to, tai duos postūmį besivystančiai autonominių transporto sistemų industrijai, kuri išnaudojus turimas žinias lazerių pramonėje taps viena svarbiausių šalies inovacijų ekonomikoje“, – teigia ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

Pasak „Investuok Lietuvoje“ generalinio direktoriaus Manto Katino, tokių bendrovių kaip „Tonbo Imaging“ atėjimas vienu žingsniu priartina Lietuvą prie virsmo viena patraukliausių automobilių pramonei šalių.

„Pastaruosius porą metų Lietuvos automobilių pramonės ir transporto sektorius plėtojosi įvairiomis kryptimis. Greta didelių investicijų iš Vokietijos automobilių gamybos milžinių „Hella“ ir „Continental“ ir inovatyvių vietos transporto sprendimų kaip „Trafi“, dabar turėsime ir bendrovę, kuri kuria sprendimus savavaldžiams automobiliams. Jeigu kada buvo geras laikas Lietuvoje dirbti inžinieriumi, tas laikas yra dabar“, – įsitikinęs M. Katinas.