Grįžti atgal

„Work in Lithuania“ nuo šiol nemokamai konsultuos įmones tarptautinės samdos klausimais

Naujienos 2021-04-27

Domitės galimybe samdyti aukštos kvalifikacijos specialistus iš užsienio? Lietuvos įmonėms, norinčioms įdarbinti užsieniečius, programa „Work in Lithuania“ teikia nemokamas individualias konsultacijas, kuriose aptariamos migracijos procedūros, užsienio šalių talentų rinkos ir kitos įmonėms aktualios temos. Apie naująją paslaugą pasakoja „Work in Lithuania“ tarptautinės samdos ekspertė Leila Mustafajeva.

Tarptautinės samdos ekspertė – Leila Mustafajeva

 

Su kokiais iššūkiais pritraukdamos talentus susiduria Lietuvos įmonės?

 

Kaip ir kitos Europos šalys, Lietuva susiduria su aukštos kvalifikacijos specialistų stygiumi. Tokių specialistų ypač trūksta IT, finansų, gamybos ir technologijų srityse, tačiau labiausiai jaučiama programuotojų stoka. Lietuvos aukštosios mokyklos ruošia IT specialistus, bet jų negana – tikiu, jog ilgainiui mokslo institucijos sėkmingai prisitaikys prie rinkos poreikių, tačiau šiuo metu paruošiamų talentų nepakanka. Kita vertus, diplomus ką tik gavę jaunuoliai dažnai neturi reikiamos patirties vyresniųjų specialistų pozicijoms užimti. Tokių patyrusių specialistų, kurie ir patys galėtų apmokyti jaunesnius kolegas, ypač reikia inovacijas vystančioms įmonėms ir Lietuvoje investuojančioms užsienio kompanijoms.

 

Kaip Lietuvos darbdaviai sprendžia talentų trūkumą? Kokiais būdais įmonės siekia pritraukti specialistus?

 

Lietuvos įmonės specialistus dažniausiai pritraukia dviem būdais. Vietinėje rinkoje konkurencija dėl paklausių sričių specialistų yra didelė, todėl įmonės neretai „medžioja“ viena kitos darbuotojus patrauklesniais darbo pasiūlymais. Kitu atveju įmonės, ypač IT produktų kūrėjai ir paslaugų tiekėjai, augina jaunus specialistus jau darbo vietoje. Tačiau užauginti jauną darbuotoją reikia tiek finansinių, tiek laiko ir žmogiškųjų resursų investicijų. Profesinis tobulėjimas gali užtrukti, o įmonėms patyrusių specialistų dažnai reikia čia ir dabar.

 

Ar Lietuvoje samdomi aukštos kvalifikacijos specialistai iš užsienio šalių? Kokių sričių specialistai įdarbinami dažniausiai?

 

Aukštos kvalifikacijos specialistų iš užsienio šalių Lietuvoje dirba nedaug. Vyriausybės strateginės analizės centro 2019-aisiais atliktas tyrimas atskleidė, kad net 83 proc. Lietuvoje pasamdytų užsieniečių dirba žemos kvalifikacijos darbo vietose. Tuo tarpu aukštos kvalifikacijos reikalaujančias pozicijas užima tik 8 proc. Lietuvoje dirbančių užsieniečių – tokie darbuotojai tesudaro 1,5 proc. visų šalies aukštos kvalifikacijos specialistų. Aukštos kvalifikacijos darbuotojų iš užsienio skaičius yra ne tik dešimteriopai mažesnis nei žemos, bet ir didėja žymiai lėčiau.

 

Dauguma aukštos kvalifikacijos darbus dirbančių užsienio specialistų yra verslo administravimo pozicijose. Didieji Lietuvos verslo paslaugų centrai puikiai pritraukia ir noriai samdo aukštos kvalifikacijos specialistus iš užsienio. Visgi IT, inžinerinės ir finansų srities pozicijos retai užpildomos užsienio talentais – šiuose sektoriuose augimo tendencijos lėtos. Šių sričių įmonės vis dažniau aukštos kvalifikacijos darbuotojų ima žvalgytis užsienyje, bet procesai, ypač lyginant su kaimyninėmis šalimis, yra vangūs.

 

 

Kodėl vienos įmonės samdo užsienio specialistus, o kitos nesiryžta?

 

Samdydamos užsieniečius, Lietuvos įmonės neretai susiduria iššūkiais, kurie dažniausiai susiję su migracijos procedūromis. Visgi reikėtų pasakyti, kad aukštos kvalifikacijos specialistams iš trečiųjų šalių jau kuris laikas yra taikomos supaprastintos migracijos procedūros. Nuo šių metų kovo 1 d., šios procedūros tapo dar paprastesnėmis, tad dabar įmonėms yra dar paprasčiau darbinti specialistus iš užsienio

 

Dabar procesas trumpesnis, užsienietis gali pradėti dirbti anksčiau, taip pat palengvintos sąlygos dirbti magistro studentams. Reikalavimus atitinkantys trečiųjų šalių specialistai leidimui gyventi ir dirbti Lietuvoje gali aplikuoti pagal Mėlynosios kortelės – Blue Card – procedūrą. Tuo tarpu samdyti specialistus iš Europos Sąjungos šalių yra pakankamai paprasta – jiems nereikia specialaus leidimo dirbti Lietuvoje.

 

Nemaža problema yra tai, kad anksčiau su užsieniečių samda nesusidūrusios įmonės dažnai nežino, nuo ko pradėti. Joms trūksta žinių apie kitų šalių darbo rinkas, ten mokamus atlyginimus bei paplitusias papildomas naudas. Taip pat ne visos įmonės žino, kuriose šalyse jie turi didžiausią tikimybę surasti jiems reikalingų specialistų, Neretai vyrauja požiūris, kad specialisto iš užsienio įdarbinimas yra ilgas procesas ir neatsiperkanti investicija. Tačiau palyginus darbuotojo iš užsienio paieškos, pritraukimo ir relokavimo išlaidas su jauno specialisto auginimo kaina, pastaroji yra kur kas didesnė, tuo tarpu darbuotoją iš užsienio pasamdyti galima be didelių išlaidų.

 

Kaip „Work in Lithuania“ padeda įmonėms su užsieniečių samda?

 

„Work in Lithuania“ programos tikslas – sujungti Lietuvos darbdavius su aukštos kvalifikacijos specialistais iš užsienio šalių. Vienas pagrindinių to įrankių – mūsų darbo skelbimų portalas, kuriame prie programos prisijungusios įmonės gali talpinti savo skelbimus. Tuo tarpu mes rūpinamės, kad užsienio specialistai apsilankytų portale, teiktų savo kandidatūras ir pasiektų Lietuvos darbdavius. „Work in Lithuania“ taip pat kuria užsieniečiams atvirų darbdavių bendruomenę ir stengiasi edukuoti Lietuvos įmones užsieniečių samdos klausimais.

 

Kaip kilo iniciatyva konsultuoti įmones dėl užsieniečių samdos?

 

Naujoji nemokamų individualių konsultacijų įmonėms paslauga daugiausiai skirta verslams, iki šiol nesusidūrusiems su užsieniečių samda ir nežinantiems, nuo ko pradėti.  Kartais Lietuvos darbdaviai net nesusimąsto, jog užsieniečių samda yra vienas iš specialistų trūkumo problemos sprendimo būdų trumpuoju laikotarpiu, kuris galėtų pakeisti nuolatinę konkurenciją dėl vietinių talentų. Matydami, kad rinkoje trūksta žinių apie užsieniečių samdos procesą bei kitas darbo rinkas apskritai, „Work in Lithuania“ nutarė imtis iniciatyvos ir pradėti proaktyviai siūlyti įmonės nemokamas bei, tikimės, naudingas konsultacijas migracijos, darbuotojų paieškos bei įdarbinimo klausimais. Tikime, kad papildomos žinios padės įmonėms priimti geriausius sprendimus.

 

Situacija Baltarusijoje tapo dar viena paskata organizuoti konsultacijas – įvykiai mūsų kaimynėje padidino darbu Lietuvoje besidominčių aukštą kvalifikaciją turinčių baltarusių skaičių, o kartu išaugo ir darbdavių susidomėjimas specialistų iš Baltarusijos įdarbinimu.

 

 

Kaip vyksta konsultacijos? Kokios temos gvildenamos jų metu?

 

Norinčias gauti konsultaciją įmones kviečiame prisijungti prie mūsų programos ir tapti „Work in Lithuania“ partnerėmis. Tam galite kreiptis el. paštu leila.mustafajeva@investlithuania.com. Programoje dalyvaujančios įmonės gali užsiregistruoti individualiai konsultacijai. Konsultacijoje gali dalyvauti visi suinteresuotieji įmonės atstovai, bet dažniausiai registruojasi žmogiškųjų išteklių specialistai ir samdantieji vadovai, siekiantys pritraukti specialistus į savo komandą.

 

Registruojantis konsultacijai, įmonė gali pasirinkti, kokia konkreti tema ją domina. Konsultacijų metu teikiame informaciją apie aukštos kvalifikacijos specialistų imigracijos procedūras, dalinamės ekspertinėmis žiniomis apie talentų rinkas užsienio šalyse.

Taip pat patariame, kaip pasiruošti samdai, kokius veiksmus įmonėje reikėtų atlikti, kaip turi atrodyti specialisto paieškos ar pritraukimo procesai, galiausiai, ką reikėtų įtraukti į relokavimo paketą. Kitaip tariant, siekiame suteikti kuo daugiau žinių, padėsiančių įmonėms pritraukti ir įdarbinti aukštos kvalifikacijos specialistus iš užsienio.