Grįžti atgal

„Work in Lithuania“ seminaras supažindino Lietuvos darbdavius su Baltarusijos IT talentų samdos galimybėmis

Naujienos 2021-11-15

IT specialistų trūkumas Lietuvos įmones skatina jų dairytis už Lietuvos ribų. Apie galimybę samdyti aukštos kvalifikacijos talentus iš Baltarusijos svarstantys darbdaviai rugsėjo 15 d. turėjo puikią galimybę sužinoti daugiau apie kaimynės IT specialistų rinką. „Work in Lithuania“ surengė seminarą, supažindinusį gausų būrį Lietuvos įmonių su Baltarusijos informacinių ir ryšių technologijų (IRT) specialistų samdos galimybėmis.

 

Kaip renginio metu pastebėjo jo moderatorė Toma Daubarytė, Baltarusijos talentų rinka, nors yra Lietuvos pašonėje, iki šiol gana menkai pažįstama mūsų šalies darbdaviams – net ir tiems, kurie jau yra pratę ieškoti talentų už mūsų šalies ribų. „Renginio tikslas – supažindinti Lietuvos darbdavius su išsamiu „Work in Lithuania“ atliktu tyrimu apie Baltarusijos IT talentų rinką ir pagerinti darbdavių žinias apie šių specialistų samdą bei relokacijos procesus“, – sakė ji.

 

Baltarusijos specialistai – išeitis perkaitusiai Lietuvos IRT rinkai

 

Pristatydama Baltarusijos IT specialistų rinką, „Work in Lithuania“ tarptautinės samdos ekspertė Leila Mustafajeva pabrėžė, kad Lietuvoje kuriantis vis daugiau pažangių vietinio ir užsienio kapitalo aukštųjų technologijų įmonių, šalies švietimo sistema – įskaitant visą virtinę programavimo mokyklų – nespėja tenkinti rinkos poreikių. „Vienas iš būdų kovoti su specialistų trūkumų yra užsienio specialistų pritraukimas. Lietuvos darbdaviai gali pasitelkti Baltarusijos IRT talentų rinkos potencialą savo verslo plėtrai“, – sakė ji.

 

Pasak tyrimo, Baltarusijoje yra apie 100 tūkst. IRT specialistų. Nors pačių IRT darbuotojų gebėjimai yra pakankamai platūs, ryškios trys specializacijos – e. prekyba, mobiliųjų aplikacijų kūrimas ir finansinės technologijos. Šalyje taip pat tūkstančiais skaičiuojama žaidimų kūrimo, daiktų interneto, didžiųjų duomenų ir kitų sričių programuotojų.

 

“Kokybiškas ir prieinamas aukštasis mokslas smarkiai prisideda prie talentų rinkos augimo”, – paaiškino L. Mustafajeva. “Net 97 proc. Baltarusijos IT specialistų turi aukštąjį išsilavinimą, o su IT susijusias programas kasmet baigia apie 5-6 tūkst. studentų.”

 

Aukšta kvalifikacija ir pasaulinio lygio įgūdžiai

 

Didžioji dalis Baltarusijos IT produkcijos yra eksportuojama, todėl šalies specialistai gerai išmano populiariausias programavimo kalbas ir technologijų paketus. Tyrimo duomenimis, plačiausiai naudojamos kalbos yra Java ir JavaScript. Populiarumu vejasi ir tokios dažnai duomenų mokslininkų naudojamos kalbos kaip Python.

 

Pasak L. Mustafajevos, norėdami daugiau sužinoti apie aukštos kvalifikacijos IRT specialistų kalbos įgūdžius, „Work in Lithuania“ kreipėsi Baltarusijoje veikiančias atrankų agentūras.

„Anot jų, pradinis IRT specialistų anglų kalbos lygis – B1, o specialistų, kurių darbas tiesiogiai susijęs su bendravimu su klientais, lygis yra B2. Tokio lygio visiškai pakanka net išrankiausioms Baltarusijoje veikiančioms įmonėms, kurių didelė dalis dirba su JAV klientais“, – pasakojo ji.

 

Tyrimas tai pat atskleidė, kad Baltarusijoje IRT specialistų atlyginimai atskaičius mokesčius yra vidutiniškai 5 proc. aukštesni nei Lietuvoje. Taip yra dėl to, kad didelė dalis Baltarusijos IRT bendrovių yra Hi-Tech Park narės, o šio klasterio įmonėms teikiamos lengvatos. Pavyzdžiui, įmonės-narės dalinai atleidžiamos nuo įmonių pajamų mokesčių.

„Tiesa, verta pažymėti, kad dėl esamos situacijos Baltarusijoje, panašu, kad vyriausybė persvarsto tokią mokesčių politiką. O didesni mokesčiai lems tai, kad įmonės nebegalės užtikrinti tokio atlyginimų augimo, prie kurio darbuotojai buvo pripratę“, – pridūrė L. Mustafajeva.

 

Tyrimo metu kalbinti Baltarusijos IRT specialistai persikėlę dirbti į Lietuvą tikisi gauti panašų atlyginimą bei galimybę dirbti nuotoliniu būdu. Dažnas išreiškia norą gauti ir papildomų naudų, pavyzdžiui, sveikatos draudimą. Tiesa, svarbiausias poreikis yra bent minimali pagalba tvarkant migracinius klausimus, ieškant būsto ir persikraustant.

 

„Nors migracijos procedūros šiuo metu yra supaprastintos, žmogui, kuris pirmą kartą keliasi gyventi į kitą šalį, gali kilti klausimų. Paprasčiausias žinojimas, kad įmonėje yra žmogus, kuriame jie gali parašyti ar paskambinti iškilus neaiškumams, gali padėti priimti galutinį sprendimą keltis“, – kalbėjo L. Mustafajeva.

 

Migracijos procedūros – ne tokios sudėtingos, kaip gali pasirodyti

 

Baltarusijos talentų rinkos apžvalgą renginio metu sekė klausimų-atsakymų sesija su advokatų kontoros „Glimstedt“ teisininke Kseniya Veličkiene. Ekspertė, kuri specializuojasi Lietuvos ir ES migracijos teisėje, palietė įmonėms aktualius relokacijos ir migracijos procedūrų klausimus.

 

Paklausta nuo ko reikėtų pradėti IRT specialisto iš Baltarusijos relokacijos procesą, K. Veličkienė patarė pirmiausia įsitikinti, ar kandidatas atitinka įstatymo nustatytus aukštos kvalifikacijos specialisto reikalavimus – turi aukštojo mokslo diplomą IT srityje arba bent penkerių metų darbo IT darbo patirtį, o jam mokamas atlyginimas bus 1,5 karto didesnis nei vidutinis Lietuvoje.

 

Programuotojai yra įtraukti į trūkstamų Lietuvoje profesijų sąrašą, todėl jiems gali būti taikoma vadinamoji „Blue Card“ procedūra, todėl palengvinanti laikino leidimo gyventi Lietuvoje išdavimą. „Atvežti aukštos kvalifikacijos specialistus nėra taip sudėtinga, kaip kitus darbuotojus, ypač turint omenyje pandemijos situaciją Lietuvoje ir pasaulyje“, – kalbėjo K. Veličkienė.

 

Teisininkė taip pat pabrėžė, kad aukštos kvalifikacijos reikalavimus atitinkantys specialistai gali  dirbti Lietuvoje nuo prašymo pateikimo dienos.

 

Seminaro metu K. Veličkienė atsakė į klausimus apie reikalingus dokumentus, specialistų nuotolinio darbo detales, apribojimus baltarusių išvykimui iš šalies bei kitus užsieniečių įdarbinimo ypatumus. Išsamius atsakymus į šiuos bei kitus aktualius klausimus galite sužinoti susisiekus su „Work in Lithuania“ programa.

 

Kviečia prisijungti prie užsieniečiams atvirų darbdavių bendruomenės

 

Pasak „Work in Lithuania“ bendruomenių komunikacijos vadovės Ieva Staponkutės, didelio skaičiaus dalyvių ir aukšto jų aktyvumo sulaukęs renginys rodo, kad Baltarusijos IT talentų samda besidominčių įmonių ratas plečiasi.

 

„Tiek prieš seminarą, tiek jo metu sulaukėme daugybės klausimų, tad matome, kokia aktuali ši tema Lietuvos darbdaviams“, – po renginio sakė ji.

 

Įmonės, tapusios “Work in Lithuania“ partnerėmis, gauna daug naudų – programos portale nemokamai talpinti darbo skelbimus, dalyvauti bendruose viešinimo ir rinkodaros projektuose ir taip padidinti tikslinių kandidatų srautą, gauti samdos ekspertų konsultacijas, detalius informacinius tyrimus bei renginius. Jei norite prisijungti prie programos ar gauti renginio metu pristatytą turinį, susisiekite el. paštu ieva.staponkute@investlithuania.com.