Andrea Esposito
Linkedin
Lietuva - tai šiuolaikiška, auganti valstybė. Čia yra daug tarptautinėje erdvėje veikiančių įmonių ir dar daugiau galimybių įsimintinai praleisti laisvalaikį.
Dirba Festo Pasiūlymai
Atvyko iš Italijos
Pareigos Techninio palaikymo inžinierius

Iš kur tu kilęs ir kokia tavo specialybė?

Esu iš Pietų Italijos, Neapolio. Turiu civilinės inžinerijos specialybės bakalauro ir magistro diplomus.

Kodėl pasirinkai Lietuvą?

Į Lietuvą atvykau per „Erasmus“ programą, čia studijavau penkis mėnesius. Susipažinau su savo mergina, ir mes ilgai svarstėme, kur galėtume kartu apsigyventi. Vėliau atradau galimybę dirbti „Festo“ – didelėje ir pripažintoje bendrovėje, tad po to jokių abejonių jau nebeliko.

Kas nustebino apsigyvenus Lietuvoje?

Na, per daug nustebęs nebuvau, kadangi ne kartą jau buvau čia lankęsis. Tačiau man tikrai puikų įspūdį padarė tai, kaip protingai čia viskas organizuota ir suplanuota.

Ar pakito gyvenimo kokybė pakeitus šalį?

Pasikeitė į gerąją pusę. Galbūt ne tiek ekonomine prasme, nes balansas tarp pajamų ir išlaidų Italijoje yra gana panašus į situaciją, esančią Lietuvoje. Tačiau čia galiu gyventi modernioje, sparčiai augančioje šalyje su savo mylimąja, o dirbti stiprioje tarptautinėje bendrovėje. Viskas klostosi tikrai neblogai.

Kokios tavo dabartinės pareigos?

Dirbu techninio palaikymo inžinieriumi. Kartu su kolega italu, kuris irgi čia gyvena, padedame „Festo“ Italijos pardavimų inžinieriams ir jų klientams spręsti įvairias užklausas, susijusias su „Festo“ produktais ir jų pritaikymu.

Kokiu pasiekimu ar projektu labiausiai didžiuojiesi?

Dirbu „Festo“ dar nedaug laiko, o ir mano mokymosi laikotarpis įmonėje užtruko ilgiau, kadangi turėjau šiek tiek pakeisti savo specializaciją. Tačiau labai džiaugiuosi dviejų savaičių trukmės darbo išvyka į „Festo“ poskyrį Italijoje, kur tikrai įgavau be galo daug įdomios ir naudingos patirties.

Ar buvo sunku susirasti darbą Lietuvoje?

Visai nesudėtinga: tiesiog apsilankiau „Work In Lithuania“ tinklalapyje.

Kokie didžiausi su darbu susiję skirtumai tarp Italijos ir Lietuvos?

Italijoje dažnai dešimties žmonių darbas nukrenta ant keleto profesionalų pečių, tad bendrovės vėluoja, skubant darbas tampa chaotiškas ir pilnas viršvalandžių. Lietuvoje žmonės geriau organizuoja darbus ir sugeba efektyviau planuoti savo užduotis, todėl čia žymiai mažiau su darbu susijusio streso.

Gera girdėti! O kaip laisvalaikis? Kokius privalumus pastebėjai Lietuvoje?

Žinoma, tai nuostabi gamta. Man patinka Kaunas ir Vilnius – tai žalumos pilni miestai su parkų gausa. Lietuvoje gera būti lauke vasaros metu, o žiemą čia apstu dėmesio vertų barų ir kavinių. Puikus naktinis gyvenimas!

Kokie stereotipai apie Lietuvą turėtų būti sugriauti?

Jei kas nors mano, kad Lietuva yra tik mažytė senamadiška šalis, jie klysta. Tai – šiuolaikiška, auganti valstybė. O lietuviai nėra tokie šalti, kaip juos dažnai mėgstama vaizduoti. Galbūt jiems pažinti prireikia daugiau laiko, ir tuomet jie atsiveria – čia galima sutikti tūkstančius mielų ir linksmų žmonių.

„Nežinau, ar man verta važiuoti į Lietuvą.“ Ką atsakytum tokiam žmogui?

Visų pirma pasakyčiau, jog, be abejo, verta pabandyti pagyventi čia bent trumpą laiką. Lietuvoje yra daug tarptautinėje erdvėje veikiančių įmonių ir pakankamai galimybių įsimintinai praleisti laisvalaikį.

Jei tavo draugas ar draugė nuspręstų kraustytis į Kauną ar Vilnių, ką patartum?

Patarčiau įsidėti daug šiltų drabužių! [juokiasi] O jei mano draugas ar draugė apsigyventų bet kuriame didesniame Lietuvos mieste, patarčiau neskubėti įsigyti automobilį – viešasis transportas čia veikia puikiai, bent jau gerokai patikimiau nei Italijoje.