Benoit Marmillod
Linkedin
Kai iš šalies pažvelgiu, kiek esu pasiekęs ir patobulėjęs, suvokiu, kad Prancūzijoje taip gyventi turbūt tikrai nepavyktų dėl kainų, konkurencijos ir kitų veiksnių.
Dirba Deeper Pasiūlymai
Atvyko iš Prancūzijos
Pareigos EMEA regiono pardavimų vadovas

Iš kur tu kilęs ir kokia tavo specialybė?

Esu iš Prancūzijos, ten praleidau didžiąją savo gyvenimo dalį, daugiausia Lilyje. Studijavau verslo ir skaitmeninę rinkodarą.

Kas paskatino pasirinkti Lietuvą?

Atvykau čia studijuoti pagal „Erasmus“ programą ir po vieno semestro turėjau galimybę likti praktikai. Nusprendžiau įsidarbinti mažame startuolyje, nes pastebėjau Lietuvos potencialą – šalis sparčiai augo, sėkmingai adaptavosi, vietinės įmonės vis daugiau ir rezultatyviau bendradarbiavo su tarptautinėmis bendrovėmis. Man įspūdį padarė ir valdžios pastangos pritraukti profesionalų iš užsienio, kad šalis taptų stipresne globalios rinkos žaidėja. Norėjau likti Europoje, tad Lietuva tikrai atrodė kaip puiki vieta mano karjerai.

Kas tave labiausiai nustebino apsigyvenus Lietuvoje?

Negaliu teigti, kad buvau labai nustebintas. Tiesiog daugelio dalykų apie Lietuvą nežinojau, nes mūsų valstybės ilgą laiką gyveno skirtingose didžiulės ideologinės sienos pusėse. Tačiau buvo nuostabu matyti Lietuvą augančią, tad greitai supratau, jog pasirinkau teisingai.

Ar persikėlus čia gyventi pasikeitė tavo gyvenimo kokybė?

Tiesą sakant, pagerėjo. Kai iš šalies pasižiūriu į šiandienykštį save, suvokiu, kad Prancūzijoje taip gyventi turbūt tikrai nepavyktų dėl kainų, konkurencijos ir kitų veiksnių. Kurį laiką gyvenau Paryžiuje, tad galiu atvirai pasakyti, kad man tas miestas gerokai per didelis. Net jei turi užtektinai pinigų, negali iki galo džiaugtis, nes daugybę laiko praleidi paryžietiškuose transporto kamščiuose.

Kokiais savo pasiekimais ar projektais labiausiai didžiuojiesi?

Turbūt labiausiai džiaugiuosi savo paties profesiniu tobulėjimu šioje bendrovėje. Pradėjau dirbti „Deeper“ kaip ryšių su Prancūzija atstovas, o šiuo metu vadovauju sėkmingai komandai, atsakingai už įmonės veiklą Europoje, Artimuosiuose Rytuose bei Afrikoje. Mes padedame penkiolikai šalių stiprinti prekės ženklo pozicijas ir didinti pardavimų skaičių. Taip pat itin malonu dirbti įmonėje, kuriančioje tokį produktą, kurio niekas kitas neturi.

O kaip radai šį darbą?

Viena mano draugė dirbo „Deeper“ ir kažkurią dieną paprasčiausiai pasiteiravo, ar nepažįstu kitų prancūzų, norinčių prisijungti prie komandos. Buvau visai patenkintas savo tuometiniu darbu Lietuvoje, tačiau išdirbęs toje bendrovėje dvejus metus supratau, jog greičiausiai neturėsiu karjeros galimybių. Norėjau išbandyti kažką naujo ir įdomaus. Nusiunčiau savo CV, apsilankiau biure ir iškart įsimylėjau šį projektą. Nežiūriu į savo dabartines pareigas kaip į darbą – tai man kaip vaiko auginimas.

Kokie didžiausi su darbu susiję skirtumai tarp Prancūzijos ir Lietuvos?

Iš tikrųjų, yra keletas skirtumų. Visi žino, kad prancūzai mėgsta pasiskųsti ar išreikšti nepasitenkinimą, tačiau Prancūzijoje žmonės prie to taip pripratę, kad tokius dalykus traktuoja kaip paprastą grįžtamąjį ryšį, pastebėjimus, netgi pokalbio temas. O lietuviai dažnai būna linkę tokio pobūdžio pastabas pasilaikyti sau. Aš manau, kad Lietuvoje žmonėms labai praverstų būti atviresniems kalbant apie jausmus bei realistiškus lūkesčius darbo aplinkoje. Tarkime, geriau savo bosui pasakyti: „Nespėsiu to padaryti laiku“, nei aklai sutikti, palinksėti galva ir tuomet gaišti laiką sprendžiant visas su vėlavimu susijusias problemas. Nereikia bijoti prabilti, o ypač išreikšti save darbe. Visada galima rasti būdą tai padaryti tinkamai.

Visiškai sutinku. O kaip laisvalaikis? Kokios lietuviško laisvalaikio stipriosios pusės?

Visų pirma, čia galima greitai priimti sprendimus, ir dėl to visiems tik lengviau. Pavyzdžiui, penktadienį po darbo man šauna į galvą mintis šokti į mašiną ir su keliais draugais nulėkti prie jūros. Nepamenu, ar Prancūzijoje kada nors vairavau tris valandas po darbo, kad nukakčiau į kitą vietą… Taip pat čia nuostabi gamta, kurią labai greitai galima pasiekti.

Man patinka, kad Lietuvoje visi žmonės tarsi susiję tarpusavyje. Galbūt taip yra dėl valstybės dydžio, bet tai tikrai palengvina bendravimą. Kultūrinis gyvenimas irgi sparčiai tobulėja – per šešerius gyvenimo čia metus tą nuolatos pastebiu.

Kokie stereotipai apie Lietuvą turėtų būti sugriauti?

Iš tikrųjų menkai žinojau apie šią šalį anksčiau, tad atsikrausčius dauguma dalykų man čia buvo nauji. Vėliau išgirdau apie stereotipą, jog užsieniečiai dažnai Lietuvą painioja su Rusija ar Latvija. Tai, žinoma, visiška neteisybė – Lietuva turi savo atskirą, autentišką kultūrą su visais jos elementais.

„Nežinau, ar man verta aplankyti Lietuvą.“ Ką atsakytum tokiam žmogui?

Patarčiau atvažiuoti čia savaitgaliui, prieš tai susiradus patikimų žmonių, kurie išgelbėtų nuo turistinių spąstų ir aprodytų geriausias vietas. Šeima ir draugai mane lankė kelis kartus – jiems čia labai patiko.

Jei tavo draugas ar draugė nuspręstų kraustytis į Vilnių, ką patartum?

Atsivežk ir maudymosi įrangą karštai vasarai, ir šiltą paltą speiguotai žiemai! Čia jaučiuosi saugiai ir patogiai, tad taip pat jausiesi ir tu.