Dalia Tvardauskaitė
Linkedin
Nusprendusi ieškotis darbo, radau jį labai greitai. Feisbuke pamačiau „Work in Lithuania“ reklamą ir nusiunčiau savo gyvenimo aprašymą „Festo“. Kompanija pasiūlė man prisijungti prie Rinkodaros konsultacijų skyriaus.
Dirba Festo Pasiūlymai
Atvyko iš Italijos
Pareigos Rinkodaros specialistė

Kiek laiko praleidai užsienyje ir ką ten veikei?

Italijoje gyvenau apie septyniolika metų, po to – metus Airijoje, kur tobulinau anglų kalbos žinias. Mokiausi, savanoriavau, o kai grįžau, savanorystė atrodė kaip lengviausias būdas įsitvirtinti Lietuvoje.

Ko labiausiai pasiilgai gyvendama užsienyje?

Matyt, senelių ir Lietuvos gamtos. Žinoma, graži ir Italijos gamta, tačiau man labai trūko lengvai pasiekiamų ir arti esančių tikrų lietuviškų peizažų. Be to, mėgstu sveikai valgyti, o taip gyventi čia gerokai patogiau ir pigiau nei Italijoje.

Kas paskatino grįžti į Lietuvą?

Artėjo Lietuvos šimtmetis. Pagalvojau, kad tai – puiki proga sugrįžti. Augdama apie Lietuvą girdėjau daug nuostabių istorijų, todėl nusprendžiau visa tai patirti pati. Be to, norėjau spręsti šiai šaliai aktualias problemas ir prisidėti prie geresnio gyvenimo joje kūrimo.

Kokie dalykai labiausiai nustebino Lietuvoje?

Renginių ir kultūrinės veiklos gausa: čia visada kas nors vyksta, yra kur nueiti, paprasta ne tik sveikai valgyti, bet ir sportuoti – yra net visą parą veikiančios sporto salės, kurios Italijoje ne tik būtų pernelyg brangios, bet ir užsidarytų aštuntą valandą vakaro.

Kaip pasikeitė tavo gyvenimo kokybė, kai atsikraustei į Lietuvą?

Labai pagerėjo. Italijoje, kaip daugelyje Vakarų Europos šalių, vyrauja senos ir tvirtos tradicijos, dėl kurių dažnai pasijunti įrėmintas ir dažnai tarsi atsitrenki kaktomuša į sieną. O Lietuva – sparčiai auganti šalis, kur nuolat daugėja pasirinkimų ir galimybių. Čia jaučiu visišką laisvę – galiu daryti, ką tik noriu.

Kuo užsiimi šiuo metu?

Esu rinkodaros specialistė. Šiuo metu daugiausia laiko skiriu asmeniniam savo projektui – pardavimų informacijos įrankiui, palengvinančiam pardavimų inžinierių, kompanijos atstovų ir pirkėjų komunikaciją.

Kokiu įgyvendintu projektu, įveiktu iššūkiu ar kitu pasiekimu labiausiai didžiuojiesi?

Iš tikro labiausiai didžiuojuosi tuo, kad radau šį darbą. Galvojau, kad susirasti gerą darbo vietą Lietuvoje bus sunku, tačiau būsimi darbdaviai kreipė dėmesį ne tik į mano gana kuklų CV, bet ir pažvelgė giliau – nusprendė patikrinti realias mano stiprybes ir sugebėjimus.

Ar lengvai radai darbą Lietuvoje?

Taip. Kai nusprendžiau tą padaryti, iš karto susiradau darbo vietą: vieną dieną feisbuke pamačiau „Work in Lithuania“ reklamą ir nusiunčiau savo gyvenimo aprašymą „Festo“. Nors kandidatavau į poziciją italų kalba, pokalbio metu jie pastebėjo mano susidomėjimą rinkodaros sritimi ir pasiūlė prisijungti prie Rinkodaros konsultacijų skyriaus.

Kokius pastebėjai ryškiausius abiejų šalių skirtumus, susijusius su darbu?

Man patinka ramesnė Lietuvos darbinė aplinka. Ji nekelia streso. Puiki organizacinė sistema. Čia jaučiuosi geriau. Italijos kompanijose dažnai vyrauja chaosas, viskas vėluoja ir yra begalė kitų su tuo susijusių problemų.

Laisvalaikis Lietuvoje ir Italijoje. Už ką Lietuvai rašytum pliusus?

Aplink miestus čia daug daugiau gražios gamtos. Ir, žinoma, Lietuvoje tikrai pigiau leisti laiką su draugais ar artimaisiais. Labai mėgstu eiti į kiną. Lietuvoje tą galiu daryti dažnai ir už priimtiną kainą. Dar vienas dalykas, kuris mane džiugina, – tvarkingas ir patikimas viešasis transportas: lengva greitai visur atsidurti, autobusai ir troleibusai atvyksta laiku, sistema patogiai suplanuota.

Kaip manai, kokį mitą apie Lietuvą reikėtų sugriauti pirmiausia?

Kad lietuviai niūrūs. Ir savanoriaudama, ir dirbdama sutinku daugybę žmonių, kurie savo darbu, kūryba ar kitomis priemonėmis siekia tobulinti, keisti aplinką, padėti visuomenei. Aplink juos tvyro tik geros emocijos.

„Nežinau, ar grįžti į Lietuvą.“ Ką patartum dvejojančiam bičiuliui?

Patarčiau tiesiog pabandyti. Lietuva nėra Italija, kur sunkiai radęs darbą, atrodo, privalai ten likti amžinai. Lietuvoje atsiveria gausybė galimybių ir jomis nesunku pasinaudoti. O jei pataikai ne ten, visada gali pakeisti darbo vietą.

Koks būtų praktiškas patarimas draugui, ketinančiam persikraustyti į Vilnių?

Turbūt pasiūlyčiau neskubėti galvoti apie automobilio įsigijimą. Visur galima nueiti arba nuvažiuoti viešuoju transportu. Taip pat pagirčiau maisto pasirinkimo gausą – net gurmaniškiausi italai čia gali rasti daug nuostabių vietų pavalgyti.