Marta Sainz de la Maza Padro
Linkedin
Nors Vilniuje gyvenu jau šešerius metus, vis dar jaučiuosi, lyg būčiau įsimylėjusi šį miestą. Čia daugybė galimybių rasti puikų darbą ir kokybiškai gyventi.
Dirba Western Union Pasiūlymai
Atvyko iš Ispanijos
Pareigos Komandos vadovė

Kiek laiko praleidai užsienyje ir ką ten veikei?

Gyvenau Florencijoje 9 mėnesius, Italijoje, kur pagal „Erasmus“ mainų programą studijavau ekonomiką. Taip pat keletą mėnesių gyvenau Londone. Čia tobulinau anglų kalbos žinias. Po to, prieš grįždama namo, į Ispaniją, atlikau praktiką Lietuvoje. Po to persikrausčiau į Lietuvą dirbti ir čia apsigyvenau.

Kas paskatino grįžti į Lietuvą?

Kai Lietuvoje atlikau praktiką, pastovaus darbo neieškojau. Grįžau į Ispaniją, o ten gyvenantys mano draugai ir bičiuliai iš užsienio ėmė kalbėti, kad įmonės Lietuvoje ieško darbuotojų, mokančių įvairias kalbas. Aš kalbu ispaniškai, itališkai ir angliškai, todėl nutariau pabandyti. Mano apsisprendimą lėmė karjeros galimybės.

Kas labiausiai nustebino atvykus į Lietuvą?

Žmonės. Dauguma su kuo teko susidurti buvo labai paslaugūs ir malonūs, nors nemokėjau gerai lietuviškai. Jie padėjo man įsikurti, jaučiausi laukiama, didžiausią palaikymą jaučiau iš kolegų.

Kaip pasikeitė tavo gyvenimo kokybė?

Neabejotinai pagerėjo. Turiu butą gražioje vietoje netoli darbo, mašiną ir dviratį. Mėgaujuosi Lietuvos gamta, labai mėgstu žiemos ramybę.

Papasakok, kuo ypatingos dabartinės tavo pareigos?

Vadovauju keturiolikos žmonių, kurie tiria ir praneša apie įtartinas veiklas, komandai. Tai labai įdomus ir kupinas iššūkių darbas.

Kokiu įgyvendintu projektu, įveiktu iššūkiu ar kitu pasiekimu labiausiai didžiuojiesi?

Įmonė, kurioje dirbu, mane dukart apdovanojo už pastangas padėti Lietuvoje norintiems dirbti užsieniečiams. Taip pat ne kartą buvau įvertinta už organizuojamus projektus ir renginius.

 Ar sunku buvo susirasti darbą?

Tikrai ne. Socialiniame tinkle „LinkedIn“ pasidalijau žinute, kad ieškau darbo Vilniuje, ir jau kitą dieną su manimi susisiekė „Western Union“ atstovas.

Kokius pastebėjai ryškiausius su darbu susijusius šių šalių skirtumus?

Žaviuosi tuo, kad įmonėje, kurioje šiuo metu dirbu, yra labai organizuota. Čia laikomasi tikslingų procedūrų ir strategijų, kurios skatina darbo našumą. Lietuvoje sutikau nemažai savo srities specialistų, kurie gali mane daug ko išmokyti.

Laisvalaikis Lietuvoje ir Ispanijoje. Už ką Lietuvai rašytum pliusą?

Nuostabu, kad čia žmonės mėgaujasi kiekviena saulėta diena. Mano gimtajame mieste nuolat saulėta, todėl kai kurie pamiršta džiaugtis geru oru. Tik ne čia. Lietuviai leidžia laiką gamtoje, sportuoja, eina į renginius… Vilnius puikiai tinka įvairioms veikloms.

Ką manai, kokį mitą apie Lietuvą reikėtų sugriauti pirmiausia?

Yra manančių, kad lietuviai yra rusai ir kalba rusiškai. Bet tai – melas. Taip pat esu girdėjusi, kad lietuviai uždari. Galbūt jie nėra tokie atviri kaip kiti užsieniečiai, bet jie šypsosi ir nuoširdžiai visus priima, ypatingai, jei mėgini kalbėti lietuviškai..

„Nežinau, ar vykti į Lietuvą.“ Ką patartum dvejojančiam bičiuliui?

 Pasakyčiau, kad tiesiog atvažiuotų į Vilnių! Įsimylėjau šį miestą. Ir nors gyvenu čia jau šešerius metus, šis jausmas vis dar neišblėsta. Čia daugybė galimybių rasti puikų darbą ir kokybiškai gyventi. Patogus miesto išdėstymas, susisiekimas ir gausu įvairių įdomybių.

Koks būtų praktiškas patarimas draugui, ketinančiam persikraustyti į Vilnių?

Geras klausimas. Tikriausiai patarčiau pasiimti šiltų drabužių, bet esu tikra, kad malonūs vietiniai gyventojai jam ar jai būtinai padėtų.